слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8 слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8

Календар подій

Наші партнери

Ми в соцмережах

Історія


Державний історико-культурний заповідник «Посулля» утворений у 2007 році на теренах Роменського та Недригайлівського районів Сумської області.

У структурі заповідника діють такі об'єкти: музей Петра Калнишевського з історико-меморіальним комплексом кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського у селі Пустовійтівка, Роменський та Недригайлівський краєзнавчі музеї, музей-садиба Олекси Ющенка в с. Хоружівка Недригайлівського району.

Заповідник опікується низкою пам'яток історико-культурної спадщини та природо-заповідного фонду місцевого і національного значення. Серед них потужні археологічні некрополі та поселення скіфської епохи; літописні міста доби Київської Русі (Ромен, Попаш, В'яхань); сіверянське городище «Монастирище», яке дало назву «роменській» археологічній культурі, всесвітньовідомий пам'ятник мамонту на місці палеолітичної стоянки у селі Кулішівка, унікальна геологічна пам'ятка - гора Золотуха.

Державний історико-культурний заповідник «Посулля» включено до низки туристичних маршрутів всеукраїнського, обласного, міжрегіонального та місцевого значення.