Головний зміст

Оповіщення

Музей кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського створений на його Батьківщині, в с. Пустовійтівці Роменського району Сумської області за розпорядженням Президента України Віктора Ющенка від 14 листопада 2005 року для вшанування на вищому рівні видатних заслуг нашого легендарного земляка, доблесного воєначальника, мудрого державного діяча, вмілого господарника та щедрого благодійника. Недарма нині могутня постать мужнього борця за козацькі вольності все більше увіходить до нашої свідомості як символ нескореності української нації.

Музей урочисто відкритий Президентом України Віктором Ющенком та Святішим Патріархом України-Руси-Філаретом 14 жовтня 2006 р. під час проведення в Пустовійтівці всеукраїнського козацького свята «Калнишева рада». Музейна установа створена як структурний підрозділ Державного історико-культурного заповідника «Посулля».

З цієї пори двері музею гостинно відкриті для дорогих гостей. Щорічно скарбницю духовності відвідує більше 11 тисяч чоловік, не байдужих до власної історії, стародавніх витоків української нації.