слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8 слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8

Календар подій

Наші партнери

Ми в соцмережах

Музей садиба Олекси Ющенко в с.Хоружівка - історія


Хоружівка – мала батьківщина багатьох видатних людей. Серед них: народний депутат України П. А. Ющенко, Герої Радянського Союзу В. Т. Цис та В. Н. Кашуба, повний кавалер орденів Слава В. І. Ситенко, головний редактор газети «Україна молода» М. Дорошенко, редактор молодіжного журналу «Меридіан» В. Такмань, народний цілитель В. Литвиненко, заслужений діяч науки і техніки України Ю. І. Горобець та інші.

Символом християнської української духовності в селі стали дерев’яні каплички.

В 2007 році Державний історико-культурний заповідник «Посулля» розпочав роботу по відновленню хати патріарха українського слова О. Я. Ющенка. Переступивши поріг оселі поета, відвідувачі відразу поринають в атмосферу минулого століття. У хаті, як і належить. Вас зустрінуть автентичні речі і старовинні меблі, одяг, посуд. Майстерно, з умінням і смаком зведена піч – характерна для того часу. Проте, найголовнішим нерухомим експонатом є сама хата, стіни якої чули голоси Олекси Яковича, його батьків, сестер і брата, бабусі. По земляній долівці цієї хатини ступали ноги Олекси, а також іменитих гостей, які разом з поетом до його батьківського гнізда: Максим Рильський, Василь Минко, Платон Майборода, Анатолій Мокренко, Дмитро Білоус, Павло Ключина та інші.

І дарма, що невеликі віконці біленької хатини, та вони з тих далеких років дивляться у майбутнє з надією.


у Хоружівці можна відвідати:


- хатину, в якій на початку минулого століття народився відомий письменник, заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури Білорусі та Чувашії, автор 60 поетичних збірок, нарисів і спогадів, творів для дітей, Олекса Якович Ющенко;

- садибу, від батьківського порогу якої, доля повела непростими стежками Президента України Віктора Андрійовича Ющенка;

- Андріївську церкві, яка є окрасою не лише села, а й навколишніх населених пунктів Недригайлівщини;

- пам’ятний знака військовому діячеві УНР, полковнику УПА уродженцю с. Хоружівки Івану Даниловичу Литвиненку;

- історичне місці – урочищі Полулях, по якому в 1647 році було розмежовано кордон між Польщею та Росією;

- молодий сад та калиновий гай, що переходить у меморіальний комплекс жертвам голодомору, який вінчає скульптурне зображення дівчинки з п’ятьма колосками, яка увібрала в себе всю трагедію, весь біль тієї страшної пори.