слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8 слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8

Календар подій

Наші партнери

Ми в соцмережах

смт.Недригайлів


Недригайлівський край, відомий літописними городищами Попаш та В’яхань, згадка про які датована 1147 роком. Але з середини ХІІІ століття, після монголо-татарської навали, кілька століть ці землі пустували.

Ще на 1625 рік територія сучасного селища Недригайлів та землі навкруги, загальною площею близько 5 тисяч гектарів, були безлюдними. На них на той час постійних людських поселень не було.

Лише Дригайлів - колишнє городище часів Київської Русі, яке пустувало на пагорбах далекої околиці сучасного села Засулля, нагадувало про те, що колись тут жили люди.

Такими ці землі, що були на межі Речі Посполитої та Московського царства, залишалися аж до 1634 року, коли роменський підстароста, підданий польського короля Криштоф Сіножацький оголосив про початок колонізаційного походу на Недригайлівське й Деханське (на р. Терн, на території сучасної Деркачівської сільради) городища. Досить швидко на його заклик прибуло близько тисячі осіб, щоб почали підготовчі роботи зі зведення на городищах тимчасових жител та укріплень.

Зберігаючи в основі історичну назву Дригайлів, засновники додали до неї заперечну частку Не-, підкреслюючи таким чином, що нове містечко хоч і поруч старого городища, але це вже не воно. У багатьох селах навкруги ще й в наш час районний центр називали Дригайловом.

Таким чином, можна з впевненістю говорити про те, що Недригайлів було засновано у березні 1639 року польським урядником Криштофом Сіножацьким, який став натхненником і організатором освоєння недригайлівського краю.