Головний зміст

Оповіщення

Недригайлів — селище міського типу, центр Недригайлівського району Сумської області України.

Перші поселенці на території краю з'явились 15 тисяч років тому. На теренах Недригайлівщини виявлені поселення доби пізнього палеоліту, епохи бронзи (мар'янівська культура), раннього залізного віку (скіфська та черняхівська культури), курганні могильники епохи бронзи та скіфського часу, залишки слов'янських поселень та могильників.

У XVI ст. збудоване Недригайлівське укріплення - городище, поряд з яким на березі р. Сула виникла слобода Недригайлів.

Недригайлів засновано у 1639 р. Східна Недригайлівщина в 1650-х роках XVII століття ввійшла до складу Сумського козацького полку, якому підпорядковувались Недригайлівська і Деркачівська сотня. Західна Недригайлівщина разом з Костянтинівською сотнею належала до Лубенського полку Гетьманської України.

Протягом XVIII століття Недригайлівщина втрачає оборонно-військові функції.

За даними на 1864 рік у центрі Недригайлівської волості мешкало 5209 осіб, налічувалось 930 дворових господарств, існували 2 православні церкви, підготовче училище, 2 свічкосалних, 2 віскобійних, 10 маслобійних, миловарний та цегельний заводи, відбувалось 4 ярмарки на рік та 2 базари на тиждень.

У період визвольних змагань українців 1917—21 р. р. в Недригайлові неодноразово змінювалась влада, радянська влада була остаточно встановлена в 1922 р.

5 січня 1923 року Недригайлів став районним центром Роменської округи, лютому 1939 року увійшов до складу новоствореної Сумської області, 30 травня 1958 року отримав статус селища міського типу.

Уславлений Недригайлів імена талановитих людей, серед сучасників - Іван Власенко — місцевий поет, Нестор Кизенко — художник, член Спілки народних майстрів України.

Прикрашають смт. Недригайлів: пам'ятники Тарасу Шевченку, автор - скульптор Яків Красножон, кошовому отаману П. І. Калнишевському; капличка «Жертвам на Чорнобильській АЕС», зведена на честь ліквідаторів Чорнобильської катастрофи; меморіальний комплекс воїнам загиблим у роки Другої світової війни.