слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8 слайд1 слайд2 слайд3 слайд4 слайд5 слайд6 слайд7 слайд8

Календар подій

Наші партнери

Ми в соцмережах

Сторінка 6


«Йогодуша на полотн»


У Роменському краєзнавчому музеї – філії Державного історико-культурного заповідника «Посулля» у рамках проекту «Музей-школі» для вихованців міської ЗОШ № 1 ім. П. І. Калнишевського до 145-річчя українського художника Т. О. Сафонова проведено тематичне заняття «Його душа на полотні».

Заповідник посулля фото
Заповідник посулля фото
Заповідник посулля фото
Заповідник посулля фото

Тимофій Сафонов навчався малюванню у школі художника М. Мурашка. Після її закінчення виїхав до Петербурга і вступив до Академії Мистецтв, де на той час викладали І. Ю. Рєпін, А. І. Куїнджі, П. П. Чистяков та інші.

Ще студентом у 1894–1895 роках допомагав В. М. Васнецову і М. В. Нестерову розписувати інтер'єр Володимирського собору в Києві. В 1896 році для Нижньогородської Ярмарки переніс на полотно два ескізи М. О. Врубеля «Принцеса Мара» і «Микула Селянинович».

Після закінчення навчання з 1897 по 1902 рік працював у Києві, написав багато етюдів, картин, заснував свої курси живопису і малювання. В 1902–1903 роках Т. О. Сафонов разом з відомим художником М. В. Нестеровим працював над розписом церкви в грузинському стилі в місті Абас-Тумані на Кавказі. В 1904 році в Кременці відкрилося комерційне училище, куди Т. О. Сафонов був запрошений на посаду викладача малювання.

Тимофій Сафонов організував курси малювання, де безкоштовно могли навчатись недостатньо забезпечені діти.

В той же час Т. Сафонов був активним учасником художнього життя цілої країни: в 1910 році в Катеринославі за відмінне викладання був нагороджений похвальною грамотою і малою золотою медаллю, в 1911 році запрошений на з'їзд Московського товариства викладачів графічних робіт, де демонстрував роботи своїх учнів, за які був нагороджений золотою медаллю, в 1912 році знову був нагороджений на виставці в Катеринославі золотою медаллю, в 1913 році на виставці у Києві – великою золотою медаллю, в цьому ж році виступав з доповіддю на з'їзді художників у Петербурзі, йому було присвоєно звання професора.

В 1914 році, коли почалась Перша світова війна родина Сафонових виїхала з Кременця у Ромни, де Тимофій Олексійович викладав малювання до 1918 року.

З 1919 року і до кінця життя 1930 р. художник проживав у Києві: викладав в Київському інституті народної освіти, Київському педагогічному технікумі імені Пирогова, виступав з лекціями на різних курсах, багато друкувався у пресі з питань методики викладання образотворчого мистецтва.

У фондовій збірці Державного історико-культурного заповідника «Посулля» зберігається чотири твори митця.

Картина «Думи мої, думи» є окрасою виставки «ХХ століття. Шляхами державності» Роменського краєзнавчого музею.