Головний зміст

Оповіщення

12 вересня у Роменському краєзнавчому музеї відкрилася виставка талановитого майстра, уродженця міста Ромни, члена спілки художників Радянського Союзу скульптора, графіка Анатолія Миколайовича Андрущенка.

Анатолій Андрущенко народився 5 вересня 1947 року в м. Ромни. Навчався  в школі №2. Закінчив Московський художній інститут ім.Сурикова В. І. Працював викладачем в Алма-Атинському педагогічному інституті. З 1975 року – постійний учасник різних виставок. Член спілки художників СРСР з 1978 року. Автор пам’ятників у м.Чимкент, смт. Миколаївка Алма-Атинської обл. та ін.

Андрущенко плідно працює в галузі станкової скульптури та графіки. У 1987 році автор подарував колекцію своїх скульптурних робіт Роменському краєзнавчому музею. Твори автора зберігаються в музеях та картинних галереях Алма-Ати, Ташкенту, Львова, Москви, Цілинограда та приватних колекціях.

Творчість митця відзначається пошуком нових прийомів творення образу. Це видно в обох ділянках його творчості, і на різних її етапах.

Портретні роботи Анатолія Андрущенка – образи конкретних людей, але не менше хвилює митця узагальнений образ нашого сучасника.

Довгий час художник проживав у Алма-Аті. З 1992 року- мешканець села Миклашів, що на Львівщині.